charakterystyka prawnuka Jana III Sobieskiego, ale innego


Szkocka Narodowa galeria Portretu przyznała, iż portret uchodzący za podobiznę księcia Karola Edwarda Stuarta zwanego Bonnie Prince Charlie może w rzeczywistości być portretem jego starszego brata księcia Henryka Benedykta Stuarta - donosi BBC.

Marszałek Sejmu Bronisław Komorowski pospołu z delegacją parlamentarną rozpoczął rankiem jednodniową wizytę w Kosowie, gdzie złoży życzenia wielkanocne polskim żołnierzom w bazie Camp Bondsteel. Wrocławskie komisariaty ocieplają swój wizerunek. w miejsce oficera dyżurnego, interesantów witają personel punktów recepcyjnych. Donald Tusk zaprasza na śniadania, premier Słowenii... czyści buty. Po awansie drużyny z Bałkanów do mistrzostw świata w RPA, prezes rządu Borut Pahor, w szatni wyczyścił bohaterom kraju korki. - Nie zrobiłem tego za bardzo szczegółowo - przyznał.- udoskonalenie państwa to jest rezerwa, z której wypada i należy skorzystać. Rzeczpospolita to nie na to samo "nocny stróż" - mówił w Wyższej Szkole Biznesu w Nowym Sączu prezydent Lech Kaczyński. A taką Polskę - wedle głowy państwa - muszą budować wszyscy i na każdym szczeblu władzy. Już od przyszłego sezonu fortel Królewska, biegnąca z wykorzystaniem krakowskie Stare miasto z Barbakanu na Wawel, będzie dostosowana do potrzeb niepełnosprawnych turystów, zwłaszcza niewidomych i niedowidzących - poinformowano w czwartek na konferencji prasowej w Urzędzie Miasta Krakowa. Rosyjskie okręty podwodne, o których obecności na Atlantyku informowali Amerykanie, płyną już blisko wybrzeży Kanady. Jednostki śledzą kanadyjskie samoloty.

"(...) wspierający pomysł przebudowy relacji w obrębie władzy wykonawczej został zjarany na samym początku tabloidalnym pokazem odpychającym wszystkich potencjalnych sojuszników" - pisze na swoim blogu w Onet.pl Leszek Miller, komentując zaproponowane wczoraj przy użyciu Donalda Tuska zmiany w konstytucji.

z wykorzystaniem całą noc pod ambasadę RP w Moskwie przychodzili zbiorowość ludzka stolicy Rosji, cudzoziemcy pracujący w Moskwie i turyści. W milczeniu składali kwiaty i zapalali znicze. Gen. Wojciech Jaruzelski powinien być jedną z osób reprezentujących Polskę na moskiewskiej defiladzie zwycięstwa, co więcej prezydent Lech Kaczyński powinien zabrać generała rządowym samolotem - wynika z najnowszego sondażu MillwardBrown SMG/KRC przeprowadzonego na rozporządzenie TVN24.

Raz w miesiącu wielki setny show, a trzy rózgi w tygodniu losowania. zanim naszymi ekranami ma być hucznie i bogato - tak Totalizator Sportowy chce dodać odwagi Polaków do przyszłorocznej edycji Lotto. problem w tym, że nadal nie wiadomo skądże będzie zachęcał, bo stacje telewizyjne nie palą się do pokazywania losowań szczęśliwych numerków - pisze "DGP". kategoria ma zapasy preparatu Tamiflu, którym leczy się grypę, dla dwóch milionów osób - poinformował dzień dzisiejszy premier Donald Tusk. Dr Piotr Naimski, aktualny konsultant szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego, po tragicznej śmierci Aleksandra Szczygły postanowił odejść ze stanowiska - dowiedział się "Nasz Dziennik".ruszczyzna Gazprom i ukraiński Naftogaz podpisały porozumienie, które zmniejsza dostawy gazu ziemnego na Ukrainę w przyszłym roku z 52 miliardów do niespełna 34 miliardów metrów sześciennych. co więcej Gazorom zrezygnował z kar za nieodebrany w tym roku gaz. - pula inwestycyjny Morgan Stanley & Co. Limited został doradcą prywatyzacyjnym PLL LOT - poinformował przewoźnik. LOT najprawdopodobniej trafi w ręce dużych linii lotniczych, bo fakt, że przynosi straty uniemożliwia prywatyzację za pomocą giełdę. "Czarne gwiazdy" z Ghany to główna nadzieja afrykańskich kibiców. inny kompleks ostatniej edycji Pucharu Narodów Afryki w mistrzostwach świata w RPA zdążył już pokonać Serbię w pierwszym meczu grupy D. w tym momencie stoi przed szansą na pozycje grupowego lidera - mierzy się z potencjalnie najłatwiejszym przeciwnikiem, "Kangurami" z Australii.

Maradona utarł Niemcom nosa


Polacy szykują się na Euro 2012, a wielcy już odliczają czas do Mundialu. Sprawdziany wypadły dla jednych lepiej, dla innych gorzej. Najbardziej zwraca uwagę wyjazdowa wygrana Argentyńczyków nad Niemcami i efektowne wygrana Hiszpanii we Francji.

Problemy w metrze


Problemy w warszawskim metrze. pośrodku Politechniką a Ratuszem pociągi jeżdżą wahadłowo. Na peronach tłok. - Uległ awarii zapęd na stacji metra środek - powiedział na antenie TVN syreni gród wyraziciel metra, Krzysztof Malawko. - Musieliśmy wyłączyć zasilanie.

Po katastrofie: PiS otrzymał odpowiedzi na listy


To strona rosyjska rozpoczęła badanie katastrofy pod Smoleńskiem według zasad konwencji chicagowskiej; dostępu do czarnych skrzynek nie mają nie lecz polscy, ale i rosyjscy prokuratorzy - wynika z odpowiedzi jakiej parlamentarzystom PiS udzielili Prokurator zbiorowy i premier.

"Cierpliwa Szwajcaria zmęczona islamem"


Przedstawiciele rządzącej we Włoszech centroprawicy wyrazili satysfakcję z wyniku referendum w Szwajcarii, w którym większość obywateli opowiedziała się za zakazem budowy minaretów w tym kraju. Zdaniem polityków koalicji jest to projekt dla Włoch.

Islandia: pieniądze oddać, nie oddać, oddać...


natomiast o tym, czy Islandia ureguluje swoje długi wobec Wielkiej Brytanii i Holandii, zadecyduje referendum, to prezydent Olafur Ragnar Grimsson zapowiada, że kraj zamierza wywiązać się ze swoich zobowiązań finansowych.

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.