Statystyka piątkowych notowań na GPW


WIG20 na zamknięciu sesji w piątek wzrósł o 0,85 proc. i wyniósł 2333,97 pkt. Na rynku notowań ciągłych wzrósł przebieg akcji 170 spółek, 126 spadł, 51 nie zmienił się. Akcjami 7 spółek nie handlowano.

minister gospodarki opracuje rządowy program rezerw strategicznych - przewiduje rządowy wzór ustawy o tych rezerwach, nad którym w czwartek pracował Sejm. Rezerwy nie będą musiały być własnością Skarbu Państwa - przewiduje rządowa autopoprawka do projektu. Europa chce stabilizacji greckiej gospodarki, zwłaszcza że coraz to z większym natężeniem oczywiste jest, jak jej opały zagrażają euro. - Spekulanci agresor Grecję w rzeczywistości atakują całą strefę euro - zauważył w radiu RTL język francuski minister ds. budżetu Francois Baroin. Bruksela wszelako sugeruje Atenom jeszcze mocniejsze zaciśnięcie pasa. To co rosło musi spaść - to banalne asercja pasuje jak ulał do tego, co od początku tygodnia dzieje się na polskiej giełdzie i na złotym. Polskie akcje i środek płatniczy w środę już dodatkowy dzień traciły na wartości. Analitycy wskazują jednak, że nie ma powodów do paniki, bo to co się dzieje to naturalna stalowy szlak rzeczy - adiustacja następująca po wzroście.Akwizycję Otwartych Funduszy Emerytalnych ograniczono już w ub.r. przez znaczne obniżenie opłat natomiast prowizji; system wymaga lecz licznych zmian - powiedziała w piątek w Katowicach członek rządu pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak. 71 proc. Polaków uważa, że w Polsce rozpowszechniona jest bieda - wynika z opublikowanych we wtorek przez Komisję Europejską wyników Eurobarometru. To niższy rozmiary niż w niektórych w dużym stopniu zamożniejszych krajach, takich jak Francja, Niemcy, Belgia i Włochy. - DM IDM SA, jaki w ostatni piątek podpisał przedwstępną umowę zakupu 45 proc. akcji WestLB bank Polska, w ciągu 2-3 lat rozważa wtajemniczenie go na giełdę. Finalizacja transakcji zakupu udziałów banku spodziewana jest do końca tego roku - poinformowali na spotkaniu z dziennikarzami przedstawiciele DM IDM SA.

Wtorek jest dniem strajku generalnego w Hiszpanii. Oczekuje się, że pracę porzucą trzy miliony pracowników sfery budżetowej. powód to sprzeciw przeciwko planom oszczędnościowym rządu Jose Luisa Zapatero, przewidującym m.in. zredukowanie o 5 procent pensji w sferze budżetowej.

Citigroup obniżył rekomendację dla polskich akcji do "neutralnie" - podała filia Bloomberg. dzień dzisiejszy w godzina dwunasta minął termin składania ofert kupna 67 proc. akcji polskiej grupy energetycznej Enea, będącej własnością Skarbu Państwa. Na zakup nie zdecydowali się ani czeski Cez, ani szwedzki Vattenfall. To duże niespodzianka dla rynku. Akcje Enei na giełdzie tracą kilkanaście procent.

Główne indeksy nowojorskiej giełdy odreagowały w środę zniżki z dwóch poprzednich sesji. Notowaniom akcji pomogło oświadczenie Rezerwy Federalnej, że kondycja amerykańskiej gospodarki się poprawia, a stopy procentowe pozostaną na razie bliskie zera. Do końca grudnia dół bezrobocia wyniesie ok. 12 proc. - to najnowsze prognozy resortu pracy. ewentualny rok zdaniem ekspertów dołoży jeszcze 1 pkt proc. - pisze "Gazeta Wyborcza". Analitycy KBC Securities podwyższyli rekomendację dla spółki Cersanit do "trzymaj" ze "sprzedaj" i wyznaczyli cenę docelową na poziomie 14,70 zł, wynika z raportu z 6 listopada odtajnionego w piątek.zależności zawodowe działające w Zakładach Chemicznych Police żądają przyjazdu ministra skarbu i odwołania zarządu spółki. Zapowiadają, że jeśli żądania te nie zostaną spełnione w ciągu tygodnia, to rozpocznie się strajk. już ARP wycofała się z obietnicy udzielenia poręczenia kredytu. ministerium Skarbu Państwa i pula Gospodarstwa Krajowego sprzedali 42 proc. akcji Mennicy Polskiej o wartości 347 mln zł kończąc tym samym prywatyzację tej spółki - podało MSP w komunikacie. Analitycy UniCredit, w raporcie z 13 listopada, podnieśli rekomendację dla PGNiG do "trzymaj" ze "sprzedaj" - poinformowała filia Bloomberg.

Hellada znów straszy Europę


Czwartkowa posiedzenie zakończyła się wyraźnymi spadkami wszystkich indeksów giełdowych, z których najmocniej przeceniony został WIG20 tracący 2,45 procent. Do godziny 11.00 notowania w Warszawie przebiegały w dość spokojnej, momentami wręcz sennej atmosferze.

Warszawska giełda wspięła się na miesięczne szczyty w piątek


Dzisiejszą sesję WIG20 rozpoczął z poziomu 2140 pkt notując cienki spadek w wysokości 0,3%. jednakowo wyglądała sytuacja na giełdach zachodnich, jednakże kolejne minuty jak jeden mąż ze wzrostem amerykańskiego rynku terminowego zaś dobrym wstępnym odczytom europejskich indeksów PMI dla sektora przemysłu tudzież usług pozwoliły stronie popytowej na Starym Kontynencie na rozpoczęcie marszu, jak się później okazało na nowe maksima.

TBS możesz już mieć na właściwość


Po wielu latach oczekiwań, najemcy mieszkań w TBS-ach będą mogli je okupić na własność. zaleta lokalu wyceni rzeczoznawca, a kapitał uzyskane ze sprzedaży będą przeznaczone na budowę kolejnych mieszkań pod wynajem - informuje "Dziennik periodyk Prawna".

Saab made in China


kitajski fabrykant aut, korporacja BAIC kupił od General Motors prawa do produkcji dwóch starszych modeli Saaba - 9-3 i 9-5. resztka aktywów szwedzkiej marki wciąż szuka kupca. Najbliżej ich przejęcia jest holenderski Spyker.

W czwartek wywiad liderów UE w sprawie Grecji


W czwartek w Brukseli odbędzie się spotkanie liderów UE w sprawie Grecji - poinformował w środę anonimowy przedstawiciel UE.

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.