Polacy chcą przesłuchać Tuska


75 proc. spośród 500 osób, pytanych w sondażu "Rzeczpospolitej", uważa że sejmowa komisja śledcza do wyjaśnienia afery hazardowej ma przesłuchać Donalda Tuska, a 72 proc. chce by doszło do konfrontacji premiera z byłym szefem CBA Mariuszem Kamińskim.

pokątny o zabójstwo taksówkarza ówczesny prowadzący rajdowy Krzysztof T. został w czwartek przesłuchany we wrocławskiej prokuraturze. Mężczyźnie, który był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania, grozi dożywotnie więzienie. W piątek ma być wniosek o jego tymczasowe aresztowanie. zagadnienie pochówku prezydenckiej pary na Wawelu ciągle nie jest przesądzona. Wojewoda małopolski odsyła do kardynała Stanisława Dziwisza. A kardynał - do rodziny. - Kraków jest otwarty, ja, w charakterze biskup i cieć katedry, jestem otwarty. Ostatecznie jest to werdykt rodziny - powiedział dziennikarzom. O 18. odbędą się rozmowy, które całkowicie rozstrzygną o miejscu pogrzebu. Groźby przypadek w Kielcach. Z czwartego piętra jednego z bloków wypadło 5-letnie dziecko. Chłopiec w ciężkim stanie trafił do szpitala.Światowej sławy chiński pianista Lang Langa powiedział w Łodzi, iż dzięki muzyce Fryderyka Chopina, wśród której się wychowywał, zdobył nie lecz wiedzę o samej muzyce, ale również i o życiu. Przyznał, że dowiedział się jak grać i jak "wdrażać poezję w muzyce". Rzeczpospolita Polska i Federacja Rosyjska podpisały umowę o żegludze po Zalewie Wiślanym. Ze okolica polskiej dokument podpisał podsekretarz spraw zagranicznych Andrzej Kremer, a ze strony rosyjskiej wiceminister SZ Władimir Titow. We wtorek w całym kraju odbywać się będą pogrzeby kolejnych ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem. Pochowani zostaną m. in. szef Kancelarii Prezydenta Władysław Stasiak, Rzecznika Praw Obywatelskich Janusz Kochanowski, a także wicemarszałkowie Sejmu: Jerzy Szmajdziński (SLD) i Krzysztof Putra (PiS). Swoją egzystencja na pogrzebie tego ostatniego zapowiedział szef PiS Jarosław Kaczyński.

"Rzeczpospolita": Już czwarty miesiąc urząd skarbowy nie może podjąć decyzji, czy wszcząć postępowanie podatkowe wobec rzecznika rządu Pawła Grasia

Dyrekcja szpitala w Szamotułach nie odpowiada bez ogródek na pytanie, czy pierwowzór małej Róży została poinformowana przedtem zabiegiem o konieczności sterylizacji. - Pacjentka o konieczności zabiegu operacyjnego była informowana, ale o jego szczegółach dosyć na wskroś dowiedziała się już po nim. Zabieg nie przebiegał do końca zgodnie z założeniami - tłumaczy wicedyrektor szpitala. "Rzeczpospolita": W wyborach parlamentarnych na partię Donalda Tuska chce głosować aż 53 proc. badanych - wynika z najnowszego sondażu GfK Polonia dla gazety. W porównaniu do badania sprzed dwóch tygodni, opinia pozytywna dla PO wzrosło o 3 punkty procentowe.

Co prawdopodobnie najbardziej zaszkodzić Radosławowi Sikorskiemu w namaszczeniu go z wykorzystaniem PO na kandydata w walce o prezydenturę? Podatność na wpływ swojej żony. Tak choć twierdzi Janusz Palikot. - jeśli ona będzie prowadziła inną politykę zagraniczną niż mąż-kandydat, jest to niejaki kłopot. choć prawdopodobnie nie tak głupkowaty jak Nelli i Jan Rokita - ocenia wiceszef klubu. - werdykt Jana Krzysztofa Bieleckiego o odejściu z PKO nie może mieć żadnego związku z byciem czy niebyciem premierem. W tych dniach po prostu rozstrzyga się wyrok w sprawie rady Polityki Pieniężnej i bodajże chodzi o zgłoszenie Bieleckiego w charakterze kandydata do Rady – powiedział Janusz Palikot. Rodziny ofiar katastrofy prezydenckiego samolotu zwróciły się do polityków, dziennikarzy, ekspertów i opinii publicznej o nieferowanie wyroków o "winie załogi". apel został wystosowany w imieniu rodzin pilotów i załogi prezydenckiego samolotu.W środę w Bazylice Mariackiej w Gdańsku odbyły się uroczystości pogrzebowe Macieja Płażyńskiego, b. marszałka Sejmu i prezesa Stowarzyszenia wspólnota Polska, kto zginął w katastrofie koło Smoleńska. Trumna z ciałem Płażyńskiego spoczęła w sarkofagu w świątyni. W niedzielę, wraz z wyborami prezydenckimi w trzech okręgach - katowickim, krośnieńskim i płockim odbywały się wybory uzupełniające do Senatu. Alicja Zając startująca z listy PiS, żona zmarłego senatora Stanisława Zająca, Michał Boszko z PSL i Leszek infanteria z PO będą następcami parlamentarzystów, którzy zginęli w katastrofie pod Smoleńskiem. - W ogromnej mierze te wybory prezydenckie w 2010 roku będą na tym polegały, aby zakończyć tę kadencję Lecha Kaczyńskiego i nie odnawiać prezydentury – ocenił w TVN24 Kazimierz Marcinkiewicz.

Józef Oleksy znowu członkiem SLD


dawny premier, dotychczasowy boss SLD Józef Oleksy jest ponownie członkiem Sojuszu. W poniedziałek w porze wieczoru został jednogłośnie przyjęty do koła SLD "Rampa" w warszawskim Śródmieściu.

rencista urażony "Matką Boską, Supermenką"


"Nasz Dziennik": W styczniu 2008 roku dodatek do "Gazety Wyborczej" "Wysokie obcasy" zamieścił zdjęcie kobiety leżącej między dwoma nagimi mężczyznami opatrzone obraźliwym podpisem " oryginał Polka, prototyp Boska. Supermenka" co wywołało zrozumiałe zbulwersowanie Stanisława Baranowskiego, który zawiadomił prokuraturę o przestępstwie.

sytuacja Olewnika: koneser i trzy zgony


Gdańscy prokuratorzy badający niewyjaśnione wątki sprawy porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika - jak wynika z informacji "Rzeczpospolitej" - analizują opinie wydane za pomocą lekarza patologa po sekcji zwłok.

Łódzkie: mężczyzna utonął chcąc ratować córkę


35-letni mężczyzna utonął w Zalewie Sulejowskim, gdy skoczył do wody, aby ratować swoją sześcioletnią córkę.

Zebrali pieniądze na sprowadzenie ciała Polaka


familia zmarłego w Egipcie Polaka zebrała całą sumę, ze względu której będzie mogła przetransportować do kraju jego ciało. Udało się i zredukować koszty hospitalizacji zmarłego naliczone przy użyciu egipski szpital.

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.