NG2 liczy na grzech 10 proc. rentowności


wytwórca i rozdzielacz obuwia, interes NG2, liczy, że w 2010 roku jej dochodowość netto doniośle przekroczy poziom 10 proc. - poinformował na czwartkowej konferencji prasowej wiceprezes spółki Piotr Nowjalis.

21/06/2010 - USD/CAD - Wykres zmian cen pary USD/CAD, którego wersję godzinową przedstawiono powyżej, wybił się poniżej potrójnego wsparcia, jakie został wykreślonej w ubiegłym tygodniu. Wicepremier i minister gospodarki Waldemar Pawlak uważa, że rozwiązania dotyczące KRUS mogą być nowoczesne, oparte na efektywnych mechanizmach. Powiedział, że PSL chce, by propozycje te wcześniejszy życiowe i dostosowane do dzisiejszych wyzwań. Akcje Allied Irish Banks rosną podczas sesji w czwartek w Dublinie o ponad 7 proc., do 1,67 euro - podają maklerzy.Czwartkowe dane GUS nie są dramatyczne, ale złe w kontekście wejścia krajowy do strefy euro - uważa rzeczoznawca Instytutu Badań nad Gospodarką Rynkową dr Bohdan Wyżnikiewicz. Jego zdaniem w tym roku PKB powinien wzrosnąć o około 3 proc. Bełchatów ma szansę stać się drugim w Polsce miejscem, dokąd zlokalizowana zostanie elektrownia jądrowa - uważają łódzcy naukowcy uczestniczący w czwartek na Politechnice Łódzkiej w konferencji "Strategia energetyczna dla Regionu Łódzkiego". Z brytyjskiej gospodarki nie napływały świeżo przede wszystkim dobre wieści. W związku z tym wczorajsze dane z rynku pracy zostały przyjęte z dużym entuzjazmem. Euro wszelako dalej cierpi za pomocą Greków.

Polacy niestety nie mają w zwyczaju oszczędzać. Potwierdzają to najnowsze badania CBOS, które prosto z mostu wskazują, że 63% z nas nie posiada żadnych środków odłożonych na czarną godzinę. A tym w wyższym stopniu na przyszłość dzieci. Są to niepokojące dane, ale atoli całkiem tak być nie musi.

Political infighting in Ukraine ahead of a presidential election in January is holding up Kiev's payments for Russian gas, Russian President Dmitry Medvedev said in an interview with German weekly magazine Der Spiegel. Portret statystycznego Warszawiaka zamieszczony na pierwszej stronie "Życia Warszawy" stworzony został w oparciu o dane Urzędu Statystycznego w Warszawie.

Czy wiesz, że niechybnie kosztujesz swojego pracodawcę o wiele więcej, niż ci się wydaje? Objawiła się druga, po Annie Streżyńskiej, Żelazna hetman nadzoru. zwierzchniczka UOKiK karze bestialsko i raz za razem skuteczniej - zauważa "Puls Biznesu". W firmach produkcyjnych, jak w żadnych innych przedsiębiorstwach, personel są świadomi z czego wynikają ich zarobki. Wiedzą z jaką efektywnością pracowali, widzą ile artykułów wytworzyli i jaką miały one jakość.Analitycy Erste Banku podtrzymali rekomendację dla Central European Distribution Corporation (CEDC) na poziomie "trzymaj" i podwyższyli cenę docelową do 30,00 USD z 23,98 USD , wynika z raportu z 19 sierpnia odtajnionego w czwartek. Spółka Stalexport Autostrada Małopolska naruszyła regulacja narzucając konsumentom nieuczciwe ceny za przejazd remontowanym odcinkiem autostrady A4. Dziś Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oddalił dziś odwołanie przedsiębiorcy od decyzji UOKiK. Po szybkim piątkowym rajdzie byków na rynku eurodolara, casus się uległa normalizacji. przymus na pokonywanie nowych maksimów już nie jest tak silna, ale należy zauważyć, że nie występuje również chęć skontrowania wzrostów. W najbliższych godzinach handlu kierunek wzrostowy powinien być dalej kontynuowany. Celem byków jest ilość 1,3565.

Koreańczycy zrobią nam rewolucję technologiczną?


net pod wszystkie "polskie strzechy", tania mobilna telewizja i superszybkie łącza. Jak się okazuje te - dotychczas - mrzonki, już niedługo mogą wzdrygać się się rzeczywistością. Do wejścia na polski giełda szykują się duet koreańscy giganci telekomunikacyjni. Inwestorzy z Azji to wielka szansa na technologiczną rewolucję w Polsce - pisze "Puls Biznesu".

Fundacje inwestują coraz więcej


W rozmowie z "Parkietem" wiceprezes Fundacji na rzecz Nauki Polskiej, Tomasz Perkowski, dostępny m.in. za inwestycje kapitałowe, ujawnił, iż w różne instrumenty finansowe fundacja ma w tym momencie zainwestowane nad 360 mln zł. Z tego za coś koło tego 60 mln zł kupiła na nasz rachunek obligacje skarbowe.

Co piąty Polak był gastarbeiterem


- 1/5 Polaków przyznaje, że zdarzyło im się wykonywać pracę za granicą - wynika z sondażu TNS OBOP. 12 proc., choć za granicą nie pracowało, to rozważa taką możliwość, a 68 nigdy nie pracowało oprócz Polską i nie zamierza.

Do piątku wadium w przetargu na stocznie


Chętni na zakup części majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie mają trwanie do piątku na składanie oświadczeń rejestracyjnych oraz wpłatę wadium, uprawniającego do udziału w aukcjach - powiedziała PAP orędownik Agencji Rozwoju Przemysłu Roma Sarzyńska. Na 16 grudnia zaplanowano przetargi na aktywa gdyńskiego zakładu, a dwa dni potem - szczecińskiego.

pula Światowy: polskie drogi bezpieczniejsze


Polskie drogocenny są raz po raz bezpieczniejsze, ale potem pozostajemy w tyle za innymi krajami UE - wynika z raportu przygotowanego z wykorzystaniem pula Światowy. Według policyjnych statystyk w zeszłym roku w wypadkach drogowych zginęło w Polsce nad 4,5 tys. osób.

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.