prezydent miasta Włoszczowy zastąpi P. Gosiewskiego?


W poniedziałek marszałek Sejmu, pełniący obowiązki prezydenta Bronisław Komorowski poinformował Państwową Komisję Wyborczą o wygaśnięciu mandatów posłów, którzy zginęli pod Smoleńskiem i poprosił o wskazanie nazwisk kandydatów, którym przysługuje pierwszeństwo do ich obsadzenia.

Do godziny 17 do urn poszło 41,57 proc. Polaków - wynika z danych przedstawionych za pośrednictwem Państwową Komisję Wyborczą wyniosła. Pięć lat temu o tej godzinie frekwencja była o 6 odsetek niższa. minister obrony narodowej Bogdan Klich zapowiedział, że w resorcie powołany zostanie nie zaplanowany pełnomocnik ds. kontyngentu w Afganistanie. Druga fala wezbraniowa na Wiśle może dotrzeć w rejon gminy Bodzanów pod Płockiem (Mazowieckie) już w nocy z poniedziałku na wtorek. Zagrożone zalaniem są miejscowości Kępa Kraj nad Wisłą i Białobrzegi.Wicepremier i szef Polskiego Stronnictwa Ludowego Waldemar Pawlak powiedział, że PSL wystawi swoich kandydatów na prezydentów dużych w zamian w jesiennych wyborach samorządowych. Aż 210 pożarów gasili w sylwestrową noc, w całym kraju strażacy. W wielu przypadkach - jak powiedział w orędownik komendanta głównego PSP Paweł Frątczak - przyczyną były nieprawidłowo odpalone fajerwerki. O znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem nad powyżej 50 końmi ze stadniny w Prądzewie k. Łęczycy (Łódzkie) oskarżyła prokuratura biznesmena, założyciela jednej z łódzkich komercyjnych stacji radiowych Krzysztofa K. Grozi mu do dwóch lat więzienia.

Janusz Palikot twierdzi, że w ciągu dzisiejszego wiecu (sąsiadującego z wiecem Jarosława Kaczyńskiego) został zaatakowany kamieniami i butelkami. Z kolei jeden ze zwolenników PiS mówi, że został uderzony w ciągu wiecu. Lubelska milicja rozkłada ręce: w podobny sposób o pierwszym, jak i drugim przypadku niewiele wiadomo.

"Rzeczpospolita": Polskich żołnierzy w Afganistanie będą leczyć Ukraińcy - wynika z informacji uzyskanych dzięki gazetę. W związku z katastrofą prezydenckiego samolotu pod Smoleńskiem, w całym kraju odwoływane są imprezy rozrywkowe i sportowe.

Najprawdopodobniej to Prokuratura Okręgowa w Olsztynie zajmie się przeciekiem do "Rzeczpospolitej" materiałów ze śledztwa w sprawie afery hazardowej - powiedział członek rządu sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski w Polskim Radiu. Śledczy sprawdzą też, czy CBA podsłuchiwało byłego ministra sportu Mirosława Drzewieckiego. aspirant SLD na prezydenta Grzegorz Napieralski wezwał w Gdyni marszałka Sejmu do zwołania w trybie pilnym posiedzenia Sejmu. - Najważniejszą rzeczą do zrobienia aktualnie w Polsce jest nowelizacja budżetu państwa i pomoc powodzianom - przekonywał. zgromadzenie Prokuratorów w sąsiedztwie Prokuratorze Generalnym negatywnie zaopiniowała kandydatury Dariusza Barskiego, Jerzego Engelkinga, Marzeny Kowalskiej, Andrzeja Kryżego, Roberta Hernanda i Józefa Giemzy do nowej Prokuratury Generalnej - dowiedziała się PAP.naczelny MSZ Radosław Sikorski powiedział w czwartek w Sejmie, że Polska, deklarując wolę szerokiej współpracy z Białorusią, niezmiennie zachęca władze białoruskie do zmiany systemowej, która obejmowałaby m.in. swobodne zrzeszanie się mniejszości polskiej w tym kraju. Konwencją w rodzinnej Bydgoszczy rozpoczął w niedzielę walkę o nominację PO w wyborach prezydenckich Radosław Sikorski. pryncypał MSZ zapowiedział zerwanie z dotychczasowym sposobem sprawowania urzędu prezydenta. Pod naciskiem branży turystycznej adnotacja Platformy Obywatelskiej zmienili w komisji rządowy wzór - ujawnia "Rzeczpospolita".

Kosek chce składać zeznania za pomocą wideołącza


Biznesmen branży hazardowej Jan Kosek nie stawi się w czwartek przed hazardową komisją śledczą. Przysłał do komisji pismo, w którym proponuje, że ze względu na forma zdrowia przypadkiem zeznawać w Krakowie, gdzie jest leczony lub za pomocą łączy telekomunikacyjnych.

W dniu matury z matematyki dodatkowe wolne!


Dzień pisemnego egzaminu maturalnego z matematyki będzie dodatkowym dniem wolnym od zajęć w szkołach ponadgimnazjalnych - zdecydowała minister edukacji Katarzyna Hall podpisując nowelizację rozporządzenia w sprawie organizacji roku szkolnego. Informację o podpisaniu nowelizacji podało MEN na swojej stronie internetowej.

monastyr na Garbarce poszukuje archiwalnych zdjęć


Prawosławny żeński monastyr na św. Górze Grabarce koło Siemiatycz (Podlaskie) poszukuje archiwalnych zdjęć na wystawę poświęconą historii tego miejsca. ekspozycja pt."300 lat nieustającego cudu na św. Górze Grabarce" zostanie zaprezentowana w sierpniu.

Prezydent nie chciał komentować decyzji Tuska


- Jest to jego decyzja, szanuję tę decyzję. Nic więcej w tej sprawie nie mam do dodania - powiedział Lech Kaczyński. Prezydent w ten sposób skomentował decyzję premiera Donalda Tuska o niekandydowaniu w wyborach prezydenckich.

Do lipca nie będzie posiedzeń komisji hazardowej


Sejmowa komisja śledcza, badająca tzw. aferę hazardową nie podjęła uchwały o zawieszeniu swoich prac do końca czerwca. śledczy zgodzili się jednak, że nie będą wzywać posiedzeń do zakończenia kampanii wyborczej.

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.