Wysokie minima do finału


W przededniu 13. halowych mistrzostw świata w lekkiej atletyce w stolicy Kataru - Dausze (12-14 marca) ustalone zostały minima kwalifikacyjne w konkurencjach technicznych. Są one bardzo wysokie, aby zapewnić część w finale zaledwie ośmiu zawodnikom.

"To triumf słomianego patriotyzmu", "ujawnił się nasz prowincjonalizm" - tymi słowami członek rządu sprawiedliwości Litwy Remigijus Szimaszius skomentował odepchnięcie przy użyciu litewski niższa izba parlamentu projektu rządowej ustawy o pisowni nazwisk. Druga tura wyborów prezydenckich w Afganistanie powinna się ukończyć obok wycofania się jedynego rywala obecnego prezydenta Hamida Karzaja, Abdullaha Abadullaha - powiedział w niedzielę dyrektor afgańskiej Niezależnej Komisji Wyborczej Daoud Ali Nadżafi. Interpol poinformował o umieszczeniu na liście pilnie poszukiwanych 11 osób podejrzewanych o dokonanie zamachu na lidera palestyńskiego Hamasu w Dubaju.dyrektor Sztabu Generalnego Sił Zbrojnych Rosji generał Nikołaj Makarow oświadczył, że jego brzeg wie, przeciw komu będą skierowane rakiety Patriot, które mają pozostać rozmieszczone w Polsce. personel pokładowy brytyjskich linii lotniczych British Airways rozpoczyna od północy kolejną akcję strajkową. Związki zawodowe i zwierzchnictwo BA nie wznowiły rozmów w niedzielę obciążając się nawzajem odpowiedzialnością za klapa rozmów ostatniej szansy. W II turze wyborów prezydenckich Polacy muszą wyjaśnić, jak potoczą się dalsze historia programu reform w państwie - pisze niemczyzna kronika "Sueddeutsche Zeitung" w komentarzu na temat niedzielnych wyborów w Polsce.

Argentyńczyk Juan Martin del Potro, piąty gracz w tenisa świata w rankingu ATP World Tour, podda się we wtorek operacji prawego nadgarstka w klinice w Rochester w stanie Minnesota. Nie wiadomo jeszcze jak długo potrwa rehabilitacja po tym zabiegu.

polski orędownik w Berlinie Marek prawdziwość rozmawiał z szefem telewizji niemieckiej ZDF Peterem Freyem na idea niesmacznego żartu w jednym z programów satyrycznych o katastrofie polskiego samolotu prezydenckiego - poinformowano w ambasadzie. Z ulic Sztokholmu znikają wyprodukowane w Polsce autobusy Solaris Urbino. według związków zawodowych pojazdy te "mają masa wad" i "są niewygodne dla kierowców".

Szefowie państw i rządów UE zatwierdzili na szczycie w Brukseli cele nowej unijnej strategii gospodarczej Europa 2020 na myśl wzrostu, poprawy konkurencyjności i zatrudnienia, która ma być zrealizowana za pośrednictwem najbliższą dekadę. Kameruński piłkarz Samuel Eto'o w jedyny droga zamierza wyrzucać kolegom z reprezentacji za wywalczenie awansu do przyszłorocznych mistrzostw świata w RPA. Każdemu obiecał fundnąć złocisty cebula ze specjalną dedykacją. Potężne trzęsienie ziemi, które nawiedziło Chile, zabiło co najmniej 122 osoby i wyrządziło poważne szkody w infrastrukturze - poinformował prezydent-elekt Sebastian Pinera. Wcześniejsze doniesienia mówiły o 85 zabitych.Prezydent Francji Nicolas Sarkozy zapowiedział w środę zaostrzenie walki z przemocą w szkołach i wagarowaniem. Wkrótce mają być otwarte karne internaty dla szczególnie agresywnych uczniów, a na rodziców notorycznych wagarowiczów spadną sankcje finansowe. konsulat polski w Rzymie udzielił pomocy 16 Polakom, którzy byli nieuczciwie wynagradzani za pracę obok zbiorze mandarynek w Kalabrii - poinformował kierownik wydziału konsularnego ambasady RP Wojciech Biliński. Na Ukrainie rozpoczęła się pomór grypy A/H1N1 - oświadczył na konferencji prasowej w Kijowie członek rządu zdrowia, Wasyl Kniziewicz. Dwa laboratoria potwierdziły, że 11 z 33 osób, które zmarły tam w ostatnim czasie badziewie ofiarą wirusa A/H1N1.

Kendall zakończyła karierę żeglarską


Nowozelandka Barbara Kendall, złota medalistka olimpijska z Barcelony w żeglarskich klasie mistral, ogłosiła meta trwającej 24 lata kariery. Ma za sobą występy na pięciu kolejnych igrzyskach od 1992 do 2008 roku.

Szwajcarski sąd zwolnił Polańskiego


Szwajcarski sąd zgodził się na dymisja Romana Polańskiego za kaucją w wysokości 4,5 mln franków (3 mln euro) - podało ministerstwo sprawiedliwości tego kraju.

Ambitne plany Rafała Jackiewicza


Rafał Jackiewicz z niecierpliwością oczekuje walki z Dejanem Zaveckiem o bokserski pas IBF. Lach przewiduje, że po wygranej ze Słoweńcem nawet przed dwa lata przypadkiem utrzymać się na mistrzowskim tronie. Jackiewicz zaangażował się plus w pomocnik chorej na raka.

Jemen: Wznowiła pracę ambasada USA w Sanie


dzień dzisiejszy wznowiła pracę ambasada USA w stolicy Jemenu, Sanie - poinformował agent tej placówki dyplomatycznej. Ambasadę zamknięto w niedzielę z powodu groźby ataków terrorystycznych ze strony Al-Kaidy na Półwyspie Arabskim.

Songaila ponownie atakuje Polaków


Samorząd rejonu wileńskiego, gdzie rządzi Akcja Wyborcza Polaków na Litwie, wystąpił wczoraj do prokuratury o wszczęcie śledztwa w sprawie antypolskiej działalności posła Gintarasa Songaily - pisze "Nasz Dziennik".

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.