stalowy ptak czekał, bo pasażerowie oglądali widowisko sportowe


Kanadyjskie linie lotnicze Air Canada musiały opóźnić trip samolotu, gdyż pasażerowie oglądający transmisję z finałów mistrzostw hokejowych w telewizorze na lotnisku ignorowali wezwania obsługi - podał w czwartek Reuters.

W tym roku PKB lokalny być może wzrosnąć o 3 proc., a w przyszłym o 3,6 proc. - takie wstępne szacunki podał stary departamentu ekonomicznego Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD) Andrew Dean. jak jeden mąż z wicepremierem Waldemarem Pawlakiem przedstawili on 11. raport OECD na rzecz stanu polskiej gospodarki. Nie żyje 33-letni motocyklista, który w piątek w porze wieczoru w Szczecinie wjechał w tramwaj. Policjanci wyjaśniają szczegóły tragedii. Minister spraw wewnętrznych Rosji Raszid Nurgalijew oświadczył, że obywatel ma prawo oddać milicjantowi, jeśli został przez niego zaatakowany.Minął tydzień od odnalezienia zwłok 1,5 rocznego chłopca w Cieszynie, a milicja później nie może namierzyć jego rodziny. Powołano poniekąd specjalna grupę śledczych, badającą ktokolwiek najdrobniejszy sygnał, który być może przyczynić się do rozwiązania zagadki. zanim co bez skutku. Niemiecka prokuratura w Landshut w Bawarii wydała wobec Jana Rokity zarządzenie aresztowania w celu wykonania kary, wymierzonej w sierpniu za scena w samolocie Lufthansy na lotnisku w Monachium - poinformował ambasador prokuratury Ralph Reiter. We wtorek o godz. 13 czasu polskiego szef rządu Rosji Władimir Putin spotka się w Moskwie z minister zdrowia Ewą Kopacz.

Członkowie niemieckiego rządu mogą otrzymać inne szczepionki przeciwko nowej grypie, niż te zamówione w celu masowych szczepień - podał w najnowszym wydaniu tygodnik "Der Spiegel". orzeczenie ta spotkała się w ostrą krytyką a zarzutami o dyskryminację.

Najdłuższy niedawno transferowy serial w Polsce trwa w najlepsze. Dalej nie wiadomo, dokąd zagra Jan Mucha. Ostatnie doniesienia mówią, że słowacki golkiper Legii od wtorku przebywa na Wyspach Brytyjskich, dokąd rozmawia z ewentualnym nowym pracodawcą. Nie jest to - pisze "Przegląd Sportowy" - wymieniany często w tym kontekście Arsenal Londyn, ale szkocki Glasgow Rangers. "Europejskim prymusem" gospodarczym, który bierze odwet na bogatych krajach UE, nazywa Polskę w środę kronika "Le Monde". Ale, niemniej jesteśmy "zieloną wyspą" na czerwonej mapie Europy, zagrożeniem dla naszej gospodarki jest wzniosły nieobecność budżetowy i tragiczny postać dróg.

Wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński odnosząc się do spekulacji, że lewica może jeszcze w wyborach prezydenckich dodać otuchy Andrzeja Olechowskiego, powiedział, że to on sam jest kandydatem SLD i nie ma co do tego wątpliwości. Zaostrza się walka w lubelskiej PO. Posłanka Joanna Mucha jawnie występuje przeciwko swojemu szefowi Januszowi Palikotowi. To pod jej wodzą część posłów z regionu na nowego lidera Lubelszczyzny wskazuje Włodzimierza Karpińskiego. We wzajemnych atakach wykorzystywany jest poniekąd Katyń. prezes rady ministrów Donald Tusk spotka się w czwartek w Pradze z prezydentem USA Barackiem Obamą. Głównymi tematami spotkania, w którym wezmą frakcja oraz prezydenci i premierzy innych krajów Europy środkowej i wschodniej, mają być bezpieczeństwo i przyszłość NATO.Sejmowa komitet śledcza badająca okoliczności śmierci Krzysztofa Olewnika zamierza przesłuchać Ryszarda Kalisza - dowiedziała się "Rzeczpospolita". Z informacji, jakie "Nasz Dziennik" uzyskał w resortach obrony narodowej i spraw zagranicznych, nie wynika, żeby polskie władze w jakikolwiek droga zabiegały o wzmocnienie wpływu naszego kraju na dochodzenie prowadzone w sprawie katastrofy pod Smoleńskiem - wytyka gazeta. - Ja sobie zdaję sprawę, że jak jest nieszczęśliwy wypadek smoleńska, powodzie, katastrofy, to trudno, żeby politycy nie zabierali głosu. Tylko, że jeden z polityków uparł się, by z tragedii zrobić istotę swojej kampanii - powiedział Donald Tusk na dzisiejszej konferencji prasowej. Skomentował w ten sposób sobotnią wypowiedź Jarosława Kaczyńskiego, że "gdyby on był premierem, to budżet byłby już znowelizowany".

Pierwsze dwa komitety wyborcze


Komitety wyborcze kandydatów na prezydenta: Waldemara Pawlaka i Kornela Morawieckiego zawiadomiły w piątek Państwową Komisję Wyborczą o swoim powstaniu. Jest to dziewiczy krok na drodze do rejestracji kandydata w wyborach prezydenckich, które odbędą się 20 czerwca.

Wywalczyły pieniądze, mogą powrócić do domu


Polki, którym holenderski plantator odmówił wypłaty wynagrodzeń, będą mogły wrócić do kraju jeszcze w piątek. przedtem wyjazdem kobiety dostały zaległą wypłatę, ale nie na własne konta, a za pośrednictwem holenderskiej organizacji.

Prezydent wacek o zaproszenie. Kogo zaprosił Obama?


"Rzeczpospolita": Po wojnie o krzesła na szczycie UE i sporze o obchody w Katyniu kwietniowy zwieńczenie nuklearny w Waszyngtonie może stać się kolejną odsłoną konfliktu między prezydentem a premierem. Pałac Prezydencki pyta, czy to właśnie Donald Tusk został gość na to konferencja - informuje gazeta.

Szmajdziński ma chrapkę na prezydencki fotel


- Biorę pod uwagę start w wyborach prezydenckich w przyszłym roku - potwierdził w Radiu ZET wcześniejsze spekulacje wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński (SLD). Jego zdaniem, 19 grudnia unia Lewicy Demokratycznej ma obowiązek poczęstować decyzję, kto zostanie kandydatem tej partii na prezydenta.

Afrykańskie upały dotarły do Europy


Afrykańskie upały panują w środkowych i południowych Włoszech. Przyniósł je niezmiernie gorący wiatr sirocco pospołu z piaskiem z Sahary. temperatura w najbliższych dniach ma sięgać 40 stopni Celsjusza.

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.