43 mln zł na budowę szerokopasmowego internetu w Elblągu


43 mln złotych będzie kosztować budowa miejskiej sieci szerokopasmowej w Elblągu. Dzięki niej mieszkańcy będą mogli korzystać z 20 stanowisk bezpłatnego dostępu do internetu a z 8 hotspotów, inaczej obszarów bezprzewodowego dostępu do sieci.

Ostatnie sesje na GPW charakteryzują się sporą nerwowością. Po wygenerowaniu w zeszłym tygodniu sygnału sprzedaży przez WIG20, a potem po osłabieniu go na zwyżkowej sesji poniedziałkowej, wczorajszy dzień przyniósł dalszy spadkowy czyn na naszej giełdowej karuzeli. WIG20 spadł o 1,6%, czemu towarzyszyła też wyprzedaż złotówki a spadki na innych giełdach. wiara w przyszłość towarzyszący z poprawą sytuacji gospodarki globalnej wsparł ceny ropy zbliżając je do 80 dolarów baryłkę. arche dzisiejszej sesji na rynku złotego przyniósł ubytek kursu EUR/PLN na dole poziomu 4,1000, notowania dolara zniżkowały choć w okolice 2,7200 PLN. Kraj nad Wisłą waluta umocniła się na fali rosnących notowań eurodolara, jaki dzisiaj rankiem przebił barierę 1,5000. Wraz ze złotym zyskuje plus forint węgierski. Dość nietypowo chociaż zachowuje się korona czeska, która nie podążyła w tym tygodniu za walutami regionu i kontynuuje rozluźnienie - notowania EUR/CZK wzrosły dzień dzisiejszy rankiem ponad liczba 26,00.Wszystkie unijne pieniądze przyznane Polsce na rolnictwo i wieś zostaną wykorzystane - zapewnił w środę na posiedzeniu sejmowej komisji rolnictwa wiceminister rolnictwa Artur Ławniczak. Do końca 2009 r. wydaliśmy ok. 16,5 proc. środków na lata 2007-2013. bank Millennium zamierza cały zysk netto za 2009 rok w wysokości 84,1 mln zł przeznaczyć na kapitał zapasowy - poinformowała spółka w komunikacie. W obliczu zmieniającego się klimatu i nieszczęść, które tak bywa chodzą parami, pamiętajmy o naszym bezpieczeństwie i bezpieczeństwie swojej firmy. Ubezpieczmy się, poniekąd jeśli twierdzimy, że jesteśmy w czepku urodzeni.

Amerykański sekretarka Skarbu, Timothy Geithner, powiedział w środę, że mocno wierzy w potrzebę utrzymania silnego dolara i dodał, że Wuj Sam Zjednoczone są zdeterminowane, by obniżyć niedostatek budżetowy.

Dzisiejsza Lechistan to kopia Węgier u progu kryzysu zapoczątkowanego siedem lat temu - pisze "Puls Biznesu". jeśli ranga nie zacznie dzień dzisiejszy reorganizować finansów, już za pięć lat pożre nas recesja - alarmują ekonomiści. Dziesiąta wydanie "Tańca z gwiazdami" przyciągała do TVN średnio 4,9 mln widzów – wynika z danych AGB Nielsen Media Research. Finałowy odcinek obejrzało aż 6,2 mln osób - donosi "Presserwis".

Zgodne z oczekiwaniami dane o dochodach i wydatkach Amerykanów poważny się wystarczającym bodźcem do utrzymania za pomocą byki za oceanem niewielkiej przewagi. Ale europejskie parkiety po raz dalszy nie ogromnie wierzyły, że sesja na Wall Street zakończy się wzrostem. Wyjątkiem był niemiecki DAX, który tuż po godzinie 16.00 zyskiwał 0,4 proc. Na pozostałych giełdach przeważały spadki. W dniu dzisiejszym poznaliśmy sekwencja danych makro. znacznie górujący od prognoz był odczyt indeksu Instytutu ZEW na poziomie 56,1 pkt. Gorsze dane napłynęły jednak z USA i wywarły na jarmark w dużym stopniu przekraczający wpływ. Już tylko 15 dni zostało do zapłaty podatku od zysków osiągniętych z inwestycji kapitałowych w ubiegłym roku. niemniej jednak gros inwestorów i tak najprawdopodobniej będzie obliczać się z fiskusem w ostatnim możliwym terminie. przeto warto coraz przypomnieć kilka ogólnych zasad rozliczania podatków od zysków z inwestycji.stworzenie od podstaw sektora finansowego, restrukturalizacja złych kredytów czy prywatyzacja banków - to niektóre osiągnięcia wskazane za pośrednictwem uczestników poniedziałkowej debaty z okazji 20-lecia rynku finansowo-kapitałowego w Polsce. Rezerwy w walutach i złocie w Rosji wzrosły w ubiegłym tygodniu o 4,7 mld USD i wyniosły 423,4 mld USD - poinformował w czwartek w komunikacie bank decydujący Rosji. członek rządu zdrowia Ewa kopacz w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" odniosła się do bieżących problemów nękających zarówno pacjentów jak i środowisko medyczne, także finansowych.

polski biznes coraz mocniej stoi na nogach


poprawa koniunktury gospodarczej raz po raz bardziej widoczna. Obliczany za pośrednictwem Polską Konfederację Pracodawców Prywatnych "Lewiatan" trymestralny indeks Biznesu wzrósł w grudniu 2009 roku w porównaniu z listopadem 2009 roku o 3 pkt i wynosi aktualnie 36 pkt. W tym roku ma wzrosnąć o kolejne 10.

Ściganie za parkowanie


Kara za absencja opłaty za parking nie przedawnia się po pięciu latach - uważają prawnicy stołecznego ratusza. "Życie Warszawy" zapowiada wielką urzędniczą ofensywę w przeciwieństwie kierowcom, którzy parkowali "na dziko" w latach 2003 - 2010.

Remak chce utrzymać rentowność brutto sprzedaży na poziomie z I półrocza


Remak spodziewa się w drugim półroczu niższej dynamiki wzrostu przychodów niż w pierwszych sześciu miesiącach, ale rentowność brutto sprzedaży powinna się utrzymać na poziomie z pierwszego półrocza - podała spółka w komentarzu do raportu półrocznego.

Wall Street kończy spadkami nadzwyczaj zmienną sesję, rynki w dalszym ciągu niespokojne


Piątkowa sesja na Wall Street zakończyła się sporymi spadkami, a w ciągu dnia indeksy podlegały częstym, wielce gwałtownym i dynamicznym wahaniom. Inwestorzy w dalszym ciągu reagują nerwowo na wszelkie sygnały z rynku, mając świeżo w pamięci panikę z poprzedniej sesji.

Jeśli jesteś z Gdyni zapraszamy do naszej kliniki urody gdzie możesz poddać się takim zabiegom kosmetycznym jak depilacja laserowa czy endermologia. Oprócz takich zabiegów jak depilacja laserowa czy endermologia w naszym gabinecie przeprowadzamy zabiegi kosmetyczne obejmujące medycynę estetyczną. Jeśli przede wszystkim interesuje cię medycyna estetyczna to nasze gabinety znajdziesz w Gdyni oraz innych miejscach w Trójmieście. Jednak to właśnie Gdynia jest miejscem gdzie przeprowadzamy zabiegi kosmetyczne, w tym takie jak depilacja laserowa oraz endermologia.

PLL LOT przygotowuje doniesienie o stratach


Polskie Linie Lotnicze LOT przygotowują dokument z szacunkami strat poniesionych przez spółkę w powodu odwołanych od piątku rejsów - poinformował we wtorek PAP rzecznik LOT Jacek Balcer. według ekspertki ds. transportu, straty mogą być liczone w milionach.

W naszym sklepie z produktami do dezynfekcji salonów kosmetycznych znajdą Państwo takie produkty do dezynfekcji salonów kosmetycznych jak Velox Spray czy velodes gel. Nasz sklep MediSept od wielu lat sprzedaje produkty velodes gel w opakowaniach różnej wielkości. Od kieszonkowych żeli velodes gel mieszczących się w każdej kieszeni do dużych przemysłowych opakowań velodes gel przeznaczonych do dużych zakładów pracy. Jeśli potrzebujesz velodes gel w jednorazowych saszetkach to również znajdziesz takie w ofercie. Podobne wielkości opakowań są dostępne dla produktu velox spray, który znajdziesz w stałej atrakcyjnej ofercie naszego sklepu. Jeśli chcesz kupić podróżne opakowania
velox spray zapraszamy do kontaktu.